Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jaki korektor postawy wybrać? Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę

Prawidłowa postawa jest bardzo ważna dla zdrowia. Wszelkie nieprawidłowości przyczyniają się bowiem do wystąpienia wielu problemów i bólu. Niestety w praktyce sylwetka często ulega zniekształceniom. Ma to miejsce w szczególności u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Przebywanie cały czas w jednej pozycji obciąża kręgosłup, co ma bardzo negatywny wpływ. Warto zatem zawczasu sięgnąć po środki, które zniwelują ten problem. Na rynku dostępnych jest jednak wiele urządzeń, które sprawiają, że ciężko o dobry wybór W poniższym artykule podpowiemy Ci, jaki korektor postawy powinieneś wybrać.

Czym jest korektor postawy?

Korektor postawy to urządzenie, które pozwala utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji. W momencie, w którym wykryje niewłaściwe ułożenie ciała, da Ci sygnał przypominający o tym, że należy je skorygować. Sama aparatura nie przynosi więc żadnego działania, lecz z jej pomocą możesz bardzo szybko i łatwo nauczyć się, jak samodzielnie kontrolować swoją postawę. Dzięki temu obciążenie Twojego kręgosłupa zacznie rozkładać się równomiernie, przez co znikną też wszelkie dolegliwości bólowe. Staniesz się wyprostowany, a korektor pomoże Ci w prawidłowym pochyleniu ciała.

Z tego urządzenia mogą korzystać niemal wszyscy, gdyż nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Jest ono przydatne zarówno wśród chorych na schorzenia kręgosłupa, jak i jedynie jako profilaktyka do korygowania postawy ciała w dzieciństwie. Szczególnie wskazane jest używanie tego gadżetu przez osoby powyżej 5 roku życia, młodzież w okresie wzrostu i kształtowania się kręgosłupa oraz pacjentów skarżących się na bóle pleców.

Użycie korektora postawy jest bardzo łatwe. Wystarczy go założyć i nosić zaledwie 2-3 razy dziennie po kilkanaście minut, by już wkrótce zobaczyć zadowalające rezultaty. Aby to było możliwe, musisz jednak wiedzieć, jaki korektor postawy wybrać. Kluczem do sukcesu jest bowiem odpowiednie dopasowanie modelu do użytkownika.

Różnica pomiędzy standardowym pajączkiem, a prostotrzymaczem

Na rynku znaleźć można różnorodne modele korektorów postawy, lecz do tych najpopularniejszych należą pajączek i prostotrzymacz. Oba warianty znajdziesz w naszym sklepie, lecz zanim po nie sięgniesz, musisz wiedzieć, czym się od siebie różnią. Informacja ta pozwoli Ci wybrać świadomie, dzięki czemu zaspokojone zostaną również Twoje oczekiwania.

Pomimo tego, że zarówno prostotrzymacz, jak i pajączek należą do urządzeń mających na celu zachowywanie prawidłowej postawy, to ich konstrukcja znacząco się od siebie różni. W przypadku prostotrzymacza trzymanie pleców prosto zostaje automatycznie wymuszone. Urządzenie wykonuje to zadanie za użytkownika i co prawda wyrabia nawyk prawidłowej postawy, jednak nie uczy go instynktownego korygowania ułożenia kręgosłupa. W rezultacie efekty zazwyczaj są widoczne jedynie wtedy, kiedy prostotrzymacz jest używany, gdyż po pewnym czasie i tak wraca się do starych przyzwyczajeń.

Pajączek to natomiast ulepszona wersja korektorów postawy. Jest bardziej elastyczny, a jednocześnie sygnalizuje dźwiękiem lub wibracjami, że przyjętą pozycję należy poprawić. Wynik jego działania jest zatem o wiele korzystniejszy. Twoje ciało i mózg zaczynają reagować na bodźce, dzięki czemu uczą się też odpowiadać w prawidłowy sposób. Jednocześnie ćwiczone są mięśnie pleców i brzucha, co również ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Jak widać, w przypadku pajączka uzyskany efekt jest długoterminowy. To wszystko ze względu na to, że korekta postawy nie jest wymuszona, lecz wyuczona. To z kolei sprawia, że po zakończeniu używania ciało nadal pamięta o trzymaniu pleców prosto.

Jaki korektor postawy wybrać?

By wypracować nawyk przyjmowania prawidłowego ułożenia ciała, bardzo ważne jest, abyś wiedział, jaki korektor postawy wybrać. Zadanie to nie należy jednak do łatwych. W dzisiejszych czasach na rynku dostać można naprawdę wiele modeli tego urządzenia, które znacznie różnią się od siebie nie tylko konstrukcją, ale i również jakością. Musisz zatem poznać zasady, którymi warto się kierować. To pozwoli Ci wybrać korektor, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na komfort użytkowania danego urządzenia. Jego budowa powinna być tak skonstruowana, aby noszenie było wygodne, a sam gadżet bardzo trwały. Najlepsze korektory to te bardzo cienkie, które są zupełnie niewidoczne pod ubraniem. Dzięki temu nie musisz się krępować, że masz go na sobie, a co najważniejsze w żaden sposób nie ograniczasz swoich ruchów. Jest to niezwykle istotne, gdyż nie myślisz ciągle o tym, kiedy będziesz mógł już go zdjąć, tylko już po chwili zapominasz, że masz go na sobie.

Musisz też dokładnie dopasować odpowiedni rozmiar. Tylko w ten sposób Twoje działania będą skuteczne, gdyż zbyt luźny korektor wędruje do góry i przestaje spełniać swoje właściwości. Szelki powinny być maksymalnie napięte, ale jednocześnie nie możesz odczuwać żadnego dyskomfortu. Najlepiej zatem zdecydować się na model uniwersalny. Dzięki temu, że jest regulowany, bardzo łatwo dopasujesz go do swojego ciała. Tak skonstruowane urządzenia mogą być zatem używane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Dobry korektor postawy jest też wykonany z wysokiej jakości materiału. Powinien być oddychający, a zarazem bardzo elastyczny. W ten sposób można go nosić przez naprawdę długi czas. Przewiewne urządzenia mogą być bardzo pożądane zwłaszcza w okresie letnim, kiedy doświadczasz uciążliwych upałów. Wtedy każda dodatkowa warstwa znajdująca się na ciele jest naprawdę zbędna.

Podczas wyboru korektora należałoby również przyjrzeć się metodzie sygnalizacji złej postawy. W sprzedaży dostępne są modele wyposażone w dźwięk lub wibrację. Warto zdecydować się na tę drugą opcję. Urządzenia posiadające mechanizm wibrujący są bowiem nowszej generacji, przez co lepiej wyczuwają moment zgarbienia. Poza tym nieustannie słyszany dźwięk może być naprawdę bardzo irytujący, zwłaszcza w początkowym etapie zaznajamiania się z korektorem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl